4o19dzbxrho9vje-profilovka-horakova.jpeg

Marie Horáková

Na Českem křížem krážem od 2. 4. 2024.

Můj rodný kraj je moje vášeň.  Už 5 generací mých předků se toulalo Moravským krasem a  Drahanskou vrchovinou. Zakotvila jsem tu i já a moje rodina. 

Poznejte Moravský kras tak, jak jej znají místní rodáci.

Ze všeho nejraději se toulám rodným krajem a zjišťuji, co už má za sebou. Vyprávím o něm poutníkům, kteří se taky snaží prozkoumat, pochopit, nenechávat stopy a jít dál. Těm, co se rádi vyhnou davům turistů. Těm, co rádi cestují pomalu

Díky studiu Ochrany a tvorby krajiny na Univerzitě Palackého se umím koukat na krajinu očima přírodovědce i historika a hledat vzájemné souvislosti. 

Moravský kras není jenom Macocha. Přes tisíc jeskyní a jeskyněk za staletí vytvořilo přírodní konzervu, která postupně vydává svoje tajemství a svědectví o vývoji přírody a lidí.

Co se mnou uvidíte?

To nejznámější nebo taky to nejtajemnější z Moravského krasu a okolí. Pěšky, na kole nebo i na koloběžce. Jinak, než ho vidí většina turistů.

Proč jsou jeskyně zrovna tady? Jaká pravěká zvířata se tu proháněla? A co neandrtálci? Jak kras lidí postupně zabydlovali a využívali? Jak probíhaly první objevy tajemných jeskynních systémů? 

Jak se propojíme? Na společné komentované vycházce (mrkněte dál). Nebo vám připravím jenom itinerář na míru a vy už si všechno projdete vlastním tempem. 

Odebírejte náš newsletter

Posíláme tipy na nové akce i zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Českem křížem krážem.