Koktejl toho nejlepšího z centra Brna
Honza „Bořek“ Dvořák
„Napravo vidíte, nalevo vidíte a nevstupujte prosím za provazy… Povšimněte si vyobrazení prvního majitele zdejšího hradu pána Jelimána z Nedružic.“ Zřejmě Vám Více o průvodci »
Akce je individuální
Historické centrum Brna si utvářelo svůj ráz po staletí. Během časů hojnosti i v časech těžkých. Mnohá místa nám i dnes pomáhají vyprávět příběhy dávných časů a my se je pokusíme rozklíčovat během naší prohlídky.
Prohlídkou strávíme příjemných 90 minut. Budeme se toulat v prostoru bývalých městských hradeb, které díky hrdinství předků nebyly ve slavné minulosti pokořeny. Nezapomeňte si seřídit hodinky na „brněnský čas“, přeci jen, naše poledne je malinko jindy.
Středobodem nám budou dvě hlavní a po staletí trochu o prvenství zápolící náměstí – „Svoboďák a Zelňák“. Během naší cesty by byl hřích, nepohlédnout do tlamy zdejšího trochu méně okřídleného draka. Poodhalím Vám taky, proč se mohlo kameníkům hodit při práci kromě pravítka taky křivítko.
Pojdeme se podívat zblízka i na „kostelík“, který nám prochází téměř denně rukama v podobě hnědé mince. Druhý, neméně zajímavý kostel, se zase málem stal prvním šalinovým drive-in kostelem.
Bez povšimnutí nemůžeme minout ani několik „falických dominant“, které zdobí veřejný prostor v centru.
Co se dozvíte na prohlídce?
- Kterak se zbavit otravného draka pomocí inovativní brněnské „nemečové“ metody.
- Československo se rozdělilo v Praze? Ale kdeže, upeklo se to tady v Brně. I o tom bude řeč.
- Zlý jazykové možná neuvěří, ale z balkónu Nové radnice řečnila řada světových osobností 20. století.
- No a na přání můžeme na chvíli zavítat do míst, kde si Bohuš pořídil čtvery nové džíny, kde se potkal s Kájou a především, odkud vyhodil vrchního.
Prohlídky probíhají ve dvou podobách:
- „Tradiční“ prohlídka, kde mám hlavní slovo a vypravím svým souputníků příběhy a zajímavosti. Dobře se hodí pro méně smělé osoby introvertnějšího typu. Obecně pak pro firemní kolektivy, účastníky konferencí apod.
- Prohlídka ve stylu „Provázet a bavit“ je více postavená na interakci. Především formou drobných soutěží a zábavných úkolů, do kterých se pouštějí dobrovolníci. Ideální pro školní kolektivy, rozlučky se svobodou a podobné skupiny.
Odpovídáte či reagujete na tento komentář: