Dračí linie Prahy – Dračí srdce – Vyšehrad

5awdvm8th1jukm7-pruvodkyne-judita-peschlova-orez.jpeg

Judita Peschlová

Jsem průvodkyně se 45letou praxí, žurnalistka, spisovatelka, milovnice záhad, symbolů, pohádek, mýtů, legend a tajnosnubných míst. Jmenuji se stejně jako Více o průvodci »

5awdvm8th1jukm7-pruvodkyne-judita-peschlova-orez.jpeg

Judita Peschlová

Jsem průvodkyně se 45letou praxí, žurnalistka, spisovatelka, milovnice záhad, symbolů, pohádek, mýtů, legend a tajnosnubných míst. Jmenuji se stejně jako Více o průvodci »

2agydi4ptpxgpo8-juvita-draci-linie-prahy-draci-srdce-vysehrad.jpeg
stanice metra Vyšehrad ve směru od I. P. Pavlova, Praha (mapa)

Akce je individuální

Nevyhovuje vám termín?

Nechte nám svůj e-mail – dáme vám vědět, jakmile průvodce vypíše nový termín.

Poznámka k termínu

Cena platí pro skupiny do 10 osob.

Proč se na některých místech cítíme přímo báječně, na jiných zcela neutrálně a dalších zase doslova špatně? Souvisí to snad se skrytou energií a vyzařováním těchto lokalit?

Lidé odedávna intuitivně vnímali energetické linie, toky, uzly, křížení, zdroje a spojení v přírodě, ve svém životním prostoru a vlastně všude kolem sebe. Planeta Země je ovinuta sítí energetických linií připomínajících hustou a dokonalou pavučinu, které se v určitých bodech kříží a poté šíří obzvlášť silnou energii do okolní zóny i na všechny bytosti, které se v ní pohybují. Zrovna v takovýchto lokacích vznikala již od starověku až do časů gotických katedrál posvátná a kultovní centra, jejichž věhlas často přetrval až do současnosti.

Jak zmiňuje Walter Straubinger, badatel a autor knih o silových místech „… byli jsme všichni lovci a sběrači a žili jsme kočovným způsobem života. Během svých migrací jsme sledovali podobně jako ptáci a zvířecí stáda průběh energetických linií. Tehdy se jim říkalo „Duch Země“, kterého symbolizoval had nebo drak…“

Draci či dračice měly být jedinými „stálými“ (stabilními) bytostmi uprostřed moře kosmických, zemských a magických vibrací a proudů. Ano, energie dračích energetických linií je jako širé moře, které zase obsahuje mnoho různých moří. Z těchto „moří vibrací“ a proudů každý z nás neustále něco čerpá, přijímá a poté vrací, aniž by o tom všem často vůbec cokoli tušil či mohl něco vědět nebo si toho všimnul. Většina lidí skutečně nedokáže vládnout a ovládat sílu magických, dračích vývěrů energie a jejich linií, ačkoli stojí třeba přímo uprostřed nich; a proto jsou jako lodě bez kormidla na neznámém moři.

Pamatujete si, co (nehezkého) napsal kronikář Kosmas, neboli vložil do úst jednoho z aktérů svého příběhu o Libušině proslulém soudu? „Vždyť je věc jistá, že všechny ženy mají dlouhé vlasy, ale krátký rozum.“ Hm, nuže, vězte, že nejenom naši „Staří“, nýbrž i mnohem´, mnohem starší „Staří“ různých kultur, etnik a národů byli přesvědčeni, že jediným (nebo jedním z mála) nástrojů, který dokáže absorbovat energetické vibrace a toky, a potom je učinit ovladatelnými, jsou ženské dlouhé vlasy, hebčí nežli vlasy mužské! Jako jemná, ale a hustá síť (nikoli nepodobná síti ovíjející Matku Zemi, jež je zároveň matkou mnoha draků, kteří zastupují ženský princip bytí) dokážou ovládnout, udržet tyto mohutné síly a učinit je řiditelnými. Pokud je ovšem tato žena plně zasvěcena a vysvěcena během tzv. magického dračího učení do takovéto aktivity.

Takže, cože to za síly ovládala, krotila a pro blaho svého lidu využívala dlouhovlasá kněžna a kněžka Libuše a zřejmě i její dvě sestry? Byl Vyšehrad jakýmsi jejím „majákem“ uprostřed moří dračích linií a energií? A jak souvisí její věštecké schopnosti s draky a jejich energetickým působením?

Pojďme se na Vyšehrad z pohledu dračích uzlů, cest, drah, energetických toků a bodů podívat společně v den svátku Elišky Přemyslovny, která na Vyšehradě zesnula, a snad se i naladit na energii těchto ušlechtilých, velice mocných bytostí, dětí Matky Země.

Odebírejte náš newsletter

Posíláme tipy na nové akce i zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Českem křížem krážem.