Dračí linie Prahy – Stezka dračích princezen – Staré Město

5awdvm8th1jukm7-pruvodkyne-judita-peschlova-orez.jpeg

Judita Peschlová

Jsem průvodkyně se 45letou praxí, žurnalistka, spisovatelka, milovnice záhad, symbolů, pohádek, mýtů, legend a tajnosnubných míst. Jmenuji se stejně jako Více o průvodci »

5awdvm8th1jukm7-pruvodkyne-judita-peschlova-orez.jpeg

Judita Peschlová

Jsem průvodkyně se 45letou praxí, žurnalistka, spisovatelka, milovnice záhad, symbolů, pohádek, mýtů, legend a tajnosnubných míst. Jmenuji se stejně jako Více o průvodci »

8er8r35qi7gniwg-juvita-draci-linie-prahy-stare-mesto.jpeg
před Hybernií, nám. Republiky (proti Obecnímu domu), Praha (mapa)

Akce je individuální

Nevyhovuje vám termín?

Nechte nám svůj e-mail – dáme vám vědět, jakmile průvodce vypíše nový termín.

Poznámka k termínu

Cena platí pro skupinu do 10 osob.

Za tajemné Dračí linie se považují přímky prehistorických cest spojujících obvykle vrcholky kopců, kostely, chrámy, kamenné kruhy, pohřebiště, duchovní místa druidů, mágů, proroků, věštkyň a kněžek.

Víra, že Dračí energetické linie existují, se udržovala po staletí až tisíciletí. Jsou jakýmisi nositeli a „vodiči“ zemské energie (draci jsou povětšinou dětmi Matky Země a jsou s ní velice pevně spojeni).

Síla Dračích linií byla pravděpodobně důvodem, proč se mnoho starověkých i středověkých památek nachází přesně tam, kde mnohé z nich můžeme najít i v současnosti. V Praze to snad platí víc, než kde jinde.

Podél dračích linií vznikaly prehistorické obchodní cesty založené na přímých liniích mezi různými pozorovacími a silovými body. Praha byla odedávna centrem i křižovatkou prastarých obchodních cest, dokonce měla tudy vést jedna z těch, po kterých směrovali na sever Evropy již etruští obchodníci a cestovatelé.  

Dračí linie často prochází místy, kde došlo a dochází k podivným nebo i dramatickým událostem.

Víte, kolik pražských pověstí a legend zmiňuje velké množství objevujících se nadpřirozených bytostí, tajemných nočních jezdců, víl, rusalek, prazvláštních úkazů, čarodějnic, mágů (ano, právě i pověstných a světově proslulých mágů a též alchymistů), menhirů, mystických událostí, prastarých obřadů, a rovněž duchů či strašidel? Všechny tyto úkazy bývají spojovány se záhadnými Dračími liniemi, kterých vibracím a skutečné podstatě lidé nezřídka nedokázali porozumět a proto jim připisovali podobná zjevení.

A máme tady ještě vznosné, důstojné a zázračné dračí princezny, jejichž frekvenční linie se kryje s až později vybudovanou tzv. pražskou Královskou cestou (která se nejdřív jenom zčásti kryla s tou, kterou tak dnes nazýváme) a jejími přilehlými zónami. Kým byly dračí princezny a královny? Kde po nich najdeme stopy? Jaká znamení ukazují na jejich přítomnost? To se kromě mnoha jiného dozvíte na třetím dílu dračích procházek magickou a mystickou Prahou!     

Téměř ve všech kulturách a tradicích stál na začátku Stvoření nebo některých vládnoucích dynastií had, případně drak nebo Bůh či Bohyně v podobě draka nebo hada. Stopy po souvztažnosti s draky najdeme i v mýtech o Tuatha De Danann, Lidu bohyně Danu, Dračích pánech, neboli Lordech, což byl keltský kmen. A Keltové přece žili na našem území. Legendární zakladatelkou rodu Lucemburků, kteří převzali vládu nad Zeměmi Českými po vymření Přemyslovců po meči, byla – dračí princezna. Dokonce měla být i předchůdkyní českých (a také francouzských) králů! Víc a víc však až na procházce Dračími stezkami Starého Města pražského, kde stále existují znaky ukazující na snahu životodárnou dračí energii vymýtit anebo přinejmenším zkrotit či umenšit.

Odebírejte náš newsletter

Posíláme tipy na nové akce i zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Českem křížem krážem.