Van Helsing, Nový hrad, Máchovo cestování časem, srdeční čakra Prahy, Bible a smrt Václava IV.

5awdvm8th1jukm7-pruvodkyne-judita-peschlova-orez.jpeg

Judita Peschlová

Jsem průvodkyně se 45letou praxí, žurnalistka, spisovatelka, milovnice záhad, symbolů, pohádek, mýtů, legend a tajnosnubných míst. Jmenuji se stejně jako Více o průvodci »

5awdvm8th1jukm7-pruvodkyne-judita-peschlova-orez.jpeg

Judita Peschlová

Jsem průvodkyně se 45letou praxí, žurnalistka, spisovatelka, milovnice záhad, symbolů, pohádek, mýtů, legend a tajnosnubných míst. Jmenuji se stejně jako Více o průvodci »

43acvgmts007p6k-novy-hrad-vstup-do-suterenu-palace.jpeg
zastávka autobusu 193, Kunratická škola (odjíždí od stanice metra), Praha (mapa)

Akce je individuální

Nevyhovuje vám termín?

Nechte nám svůj e-mail – dáme vám vědět, jakmile průvodce vypíše nový termín.

Poznámka k termínu

Cena platí pro skupiny do 10 osob.

Procházku začneme na zámku, kde se natáčel slavný film Van Helsing. Poté se vnoříme do lesa opředeného mnoha tajemstvími a příběhy, projdeme kolem mlýna, na jehož zahradě sedávala v altánu Božena Němcová a pak navštívíme místo, kde se má nalézat srdeční čakra Prahy.  
 
Nový hrad je prý propojen s hradem Houska časoprostorovou branou, kterou měl svého času projít i slavný básník Karel Hynek Mácha. V každém případě je to zajímavé místo, byť je spojeno i s méně vznosnými událostmi, k jakým patří cestování časem. Zmínky o něm najdete také v Jiráskových Pověstech českých a v F. L. Věkovi. 
 
Hrad byl postaven na začátek 15. století za záhadně krátkou dobu. Nalézala se tady rozsáhlá knihovna zahrnující různé tajemné, esoterní knihy, s velkou pravděpodobností rovněž celosvětově proslulou a svým způsobem taktéž záhadnou Biblí Václava IV.

Kdysi se tady nalézal bezpočet léčivých, čarovných a magických studánek, dodnes se jich zachovalo pouze osm. 

Na světě existuje několik teorií o energetických liniích Země a také o čakrách, které tvoří jakési „energetické uzly“ na těchto siločarách zeměkoule. Praha je z různých hledisek skutečným srdcem Evropy a rovněž jejím energetickým středem. Na jejím území je také lokalizována jedna z čaker, a to v návaznosti na její věhlas srdce Evropy, právě čakra srdeční. Tento silový bod se však nenachází v historické části města, nýbrž na jejím okraji, kam v rámci této procházky společně zavítáme a absolvujeme malý rituál.

Láká vás tajemství tohoto místa i jeho podivuhodná historie spojená s jednou z nejmocnějších českých královských dynastií? Pokud ano, připojte se k nám a dovolte mi stát se vaší průvodkyní na další z mystických procházek Prahou!

***

Úvodní fotka Nového hradu u Kunratic (Foto: Lukáš Kalista, Wikimedia Commons, Licence CC BY-SA 4.0)

Odebírejte náš newsletter

Posíláme tipy na nové akce i zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Českem křížem krážem.