Letohrádek Hvězda: mocné silové místo a nejvýznamnější alchymistická a hermetická svatyně Evropy

5awdvm8th1jukm7-pruvodkyne-judita-peschlova-orez.jpeg

Judita Peschlová

Jsem průvodkyně se 45letou praxí, žurnalistka, spisovatelka, milovnice záhad, symbolů, pohádek, mýtů, legend a tajnosnubných míst. Jmenuji se stejně jako Více o průvodci »

5awdvm8th1jukm7-pruvodkyne-judita-peschlova-orez.jpeg

Judita Peschlová

Jsem průvodkyně se 45letou praxí, žurnalistka, spisovatelka, milovnice záhad, symbolů, pohádek, mýtů, legend a tajnosnubných míst. Jmenuji se stejně jako Více o průvodci »

3n0tyehv641l4un-20171010-183117.jpeg
tramvajová zastávka Obora Hvězda (ve směru z centra města), Praha (mapa)

Akce je individuální

Nevyhovuje vám termín?

Nechte nám svůj e-mail – dáme vám vědět, jakmile průvodce vypíše nový termín.

Poznámka k termínu

Cena platí pro skupiny do 10 osob.

Tentokrát navštívíme záhadný letohrádek Hvězda, na jehož místě se v dávných časech nalézalo staroslovanské kultovní místo, a který neskrývá pouze mnohá tajemství, zakódované symboly a též prazvláštní historii, nýbrž i hojivá místa a prameny.

Samotný letohrádek, hermetická koruna Prahy, je považovaný nejenom za tzv. filosofickou stavbu, nýbrž rovněž za nejvýznamnější alchymistickou svatyni Evropy, chrám Královské vědy. Projdeme se rovněž krásným parkem, který dnes možná tak trochu tají svou hermetickou, mystickou a magickou symboliku. 

Bohatá vnitřní výzdoba letohrádku promlouvá zašifrovaným jazykem mnoha archetypů, symbolů a znaků. Asi není náhodou, že právě v rukou  jeho zakladatele se na nějakou dobu ocitla kniha stejně tajemná jako letohrádek sám – Bible Václava IV., která v něčem připomíná Voynichův rukopis. 

Symboly ve Hvězdě, jakémsi 3D hexagramu, v neposlední řade i její půdorys, ztělesňují matematické vztahy, kosmické a hvězdné konotace, hermetickou a magickou číselnou symboliku, protikladné síly ve vzájemné harmonii a elementy zosobněné čtyřmi poschodími podobně, jako u staroměstské věže Karlova mostu. 

V centru Hvězdy se navíc nalézá neuvěřitelně mocný léčivý a magický bod, v němž se harmonicky spojují kosmické energie s vibracemi Matky Země a vytváří geomantický střed celého areálu a možná i Prahy.

Prohlídka interiéru letohrádku

Prohlídneme si také interiér letohrádku.

Vstupenka ve výši 120 Kč plná cena / 55 Kč snížená cena není zahrnuta v ceně akce. Vstupenky budeme kupovat na místě. Přesnou sumu si prosím vezměte s sebou.

Doprovodné fotky

  • 5twuuokg1ixjr9s-2017-04-02-07-35-05.jpeg
  • 51fpb2dpjhbcanu-2017-04-01-18-42-21.jpeg

Odebírejte náš newsletter

Posíláme tipy na nové akce i zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Českem křížem krážem.