8w8a84glhazji1h-kristyna-makova-ceskem-krizem-krazem-orez-01.jpeg

Kristýna Maková

Na Českem křížem krážem od 29. 10. 2022, vedl/a akce pro 15 účastníků.

Celkové hodnocení průvodce je 30 bodů.

Jsem průvodkyně, copywriterka, copyeditorka, ideamakerka a obsahová konzultantka na volné noze.

Založila jsem projekt Českem křížem krážem a také se o něj spolu se svými kolegy starám.

Komentované a zážitkové procházky a portál pro jejich pořádání Praha křížem krážem

Začínalo to jako koníček a vzpomínka na dětství, kdy jsem obdivovala na hradech a zámcích ty obrovské svazky klíčů, které tamní průvodci měli. A tenhle sen, být tou, která se svazkem klíčů otevírá dveře, které vedou do zajímavých nebo i trochu tajemných a neznámých míst (nikoliv pro mě, ale pro ty, které na taková místa vedu), jsem si na nějakou dobu splnila. 

Ráda lidem vyprávím o zajímavých (aspoň pro mě) místech, lidech, událostech nebo souvislostech. A tak to nakonec vyústilo v to, že jsem začala provádět turisty pro NKP Vyšehrad ve Svatomartinských kasematech a odsvěceném kostele Stětí svatého Jana Křtitele. A následně začala organizovat vlastní procházky, na začátku vypsané přes portál NaučmeSe.cz.

V roce 2014 jsem založila facebookovou stránku Praha křížem krážem. A od listopadu 2019 obnovila procházky a začala rozvíjet a budovat celý portál a projekt, který jsem pojala sice zeširoka, ale tak mi prostě dává smysl.

Spolupracuju i s dalšími průvodci a poskytuju průvodcům na volné noze možnost přes portál zorganizovat komentované a zážitkové procházky, která pořádám i já, nebo i akce na míru a itineráře.

Buduju a rozvíjím portál Českem křížem krážem, ještě déle pak Praha křížem krážem, na kterém najdete i velmi zajímavý on-line obsah – a jeho anglického mladšího sourozence Prague Walking Guide.

Provádím, organizuju, těší mě, když lidem udělá radost, že poznají zajímavá místa nebo se o nich dozvědí něco, co třeba nevěděli.

A nabízím své služby jako konzultant v obsahových, organizačních nebo propagační záležitostech pro některé kolegy průvodce.

Co umím?

Mám široký rozhled. Pracovala jsem ve webovém prostředí v několika světových jazycích, a to i v rámci jazykových lokalizací webových stránek. Aktuálně pomáhám klientům vyladit a zacílit texty pro jejich webové stránky, prezentace, blogy nebo i jiné projekty. A jiným zase poznávat hezká místa s péčí a rozhledem licencované průvodkyně, která má ta místa navíc ráda. ❤️

Konzultuju obsahy webových stránek. Někdy také radím v oblasti obsahových strategií, publikačních plánů, PR i copywritingu. Překládám texty z právničtiny, marketingštiny, ajťáčtiny a dalších oborštin do srozumitelnější češtiny.

Ráda pomáhám pracovně propojovat lidi, kteří něco umějí a chtějí to sdílet. Ráda se učím od druhých. Ráda sdílím, i když si -dobře uvědomuju, že každý člověk může mít na věc jiný pohled a k tomu, co děláme, jiný přístup, vnímám to tak, že se můžeme vzájemně obohacovat právě svou jedinečností.

Moje předplatné na Forendors.cz

  • Objevte zajímavost každý den

    89 Kč / měsíc

    Máte rádi zajímavosti, více i méně známé? Potěší vás spíš krátší formáty, které k vám přicházejí pravidelně? Třeba každý den? Pak budete z tohoto předplatného, které pro vás tvoří Kristýna Maková i …

    Odebírat

Odebírejte náš newsletter

Posíláme tipy na nové akce i zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Českem křížem krážem.